Chvíle pohody ve společnosti kávy

 

Ať už hledáte klidné místo, kde můžete posedět s celou svou rodinou, prostor pro práci, schůzku či pro romantické chvíle, vyrazte do kavárny. Stylové prostředí, kde si můžete vychutnat šálek dobré kávy, nabízí nekuřácká kavárna The Cat Café, která v sobě kombinuje moderní design a retro – každý si tady tak přijde na své. Ke kávě samozřejmě patří zákusek. Ze sladkých delikates a chutných domácích dortů si rozhodně vyberete.

Ne vždy ale máte čas zaběhnout do vaší oblíbené kavárny. Naštěstí si dnes můžete stejně dokonalý šálek kávy dopřát také v pohodlí svého domova a zpříjemnit si tak ranní vstávání a start do nového dne nebo odpolední pohodu po práci. Vyžaduje to však kvalitní suroviny – tedy čerstvou kávu, která je základem chutného nápoje. Vydejte se pro ni do specializovaného obchodu, kde mají širokou nabídku těch nejvybranějších druhů. Naopak zapomeňte na supermarkety, kde koupíte pouze unifikovanou kávu, o které nejen, že nic nevíte, ale která může také postrádat typickou příjemnou chuť a vůni. Základem by měla být čerstvě pražená zrnková káva, kterou si doma namelete těsně před samotnou přípravou, Jen tak neztratí své bohaté aroma.

Dobrou službu vám prokážou mlýnky na kávu, ať už ruční nebo elektrické, které ji namelou dostatečně rovnoměrně. Obrovskou výhodou tohoto kofeinového nápoje je, že si ho můžete připravovat na mnoho různých způsobů. Důležitou roli hraje proto kvalitní vybavení, jehož základ tvoří kávovar – ten vám podstatně ulehčí práci. Největší oblibě se těší automatické kávovary, které se o všechno postarají bez vaší aktivní účasti, vy jen zmáčknete tlačítko a vyčkáváte na lahodný nápoj. Obzvláště teď v létě přijde vhod hlavně ledové osvěžení ve formě Frappé či ledové kávy se zmrzlinou a šlehačkou, kterou si můžete připravit pomocí frapovačů.

Kvalitu kávy a její chuť velkou měrou určuje také stav kávovaru, mlýnku a veškerého příslušenství, proto je musíte udržovat v čistotě. S tím vám pomohou čistící tablety, odvápňovače či změkčovače vody. Chuťovým zážitkům tak nebude stát nic v cestě.